Email : info@eralosgb.com.tr İletişim : 0212 438 09 97
Email : info@eralosgb.com.tr İletişim : 0212 438 09 97

Ergonomi Ölçümleri

Ergonomi Ölçümleri

Ergonomi, işyeri faaliyetlerine göre işin çalışanlara en uygun ve etkili hale getirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde ergonomi denildiği çalışanların yaşam kalitesini yükseltmek, sağlığını ve hayatını güven altına almak olarak düşünülmektedir. Ayrıca çalışanların iş verimiyle ergonominin doğrudan ilgisi bulunmaktadır. Ergonomi kalite ve verimlilik sorunlarına yol açan tüm engellerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Çalışan personellerin genel sağlığının ve özellikle de iskelet sağlığının korunması açısından ergonominin büyük bir önemi vardır. Çalışanların yaralanmalarını ve hastalanmalarını engellemek amaçlı olarak yapılan ergonomi yatırımı maliyetli görünse de işyerinde verimliliği ve performansı arttırmaktadır.

Ergonomi Ölçümleri

Ergonominin Amacı

Kas ve iskelet sağlığı çalışan personellerin verimliliğinin artması için dikkat edilmesi gereken bir husustur. Kas ve iskelet sistemi hastalıkları çalışanlar arasında yaygın bir hastalık olduğu için işlere bağlı olarak sakatlıklar da ortaya çıkabilmektedir. Ergonomi ölçümleri ve ergonomi de temel hedef çalışanların kas ve iskelet sistemini de koruma altına almaktır. Eral OSGB firması olarak amacımız iş yerlerinizdeki iş memnuniyetini arttırmak ve yaşam kalitesini refah seviyesine çıkartmaktır.

Sizlere sunmakta olduğumuz ergonomi ölçümü sayesinde üretimlerinizin kalitesi artar. İş günü kayıpları ve hastalıkların maliyetleri ise en az seviyelere indirilmiş olur. Böylelikle firma olarak rekabet ortamında daha sağlıklı bir şekilde yer almış olursunuz.

Ergonomi Uygulamanın Hedefleri

Ergonomi eğitimleri, ergonomik iyileştirmeler ve ergonomi ölçümleri ile birlikte çalışanlarınızın aktif olarak katıldığı programlar ortaya çıkartmaktadır. Başarı faktörleri yöneticilerin desteği, ergonomi bilincinin oluşturulması, çalışanların aktif katılımı, planlama ve zaman ile doğru orantılı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Ergonomi ölçümleri yalnızca işleriniz ile ilgili problemleri değerlendirmek amaçlı yapılmamaktadır. Ergonomi aynı zamanda çözüm bulma dalı olarak da ele alınmalıdır. Ergonomideki amaç işçilerin konforunu, refahını sağlayabilmektir. Böylelikle iş stresinin azalması ile birlikte iş veriminiz de artacaktır.

Ergonomi ölçümleri ve uygulamaları için Eral OSGB uzman kadrosu olarak iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun hizmetlerimizle daima yanınızdayız. Ayrıntılı bilgi için Eral OSGB ile iletişime geçiniz.

İletişime Geçiniz !

İş Güvenliği, İşyeri Hekimi, Risk Analizi, İlk Yardım Eğitimi, Yangın Eğitimi, Acil Durum Eylem Planı hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@eralosgb.com.tr

 İletişim  :    +90 212 438 09 97